Wycieczka do Fortu Bemowo

Dawno nie miałem okazji odwiedzić miejsca, w którym wszystko zaplanowano z głową ( i zapewne niemałymi funduszami).

W sobotę miałem okazję odwiedzić plac zabaw koło Fortu Bemowo.

Zapowiedzią tego co nas spotka był parking. Duży, otwarty i przygotowany do obsłużenia wszystkich rodziców. Do placu można było naturalnie dostać się bezpośrednio z parkingu.

Sam plac zabaw podzielony był na kilka części, z których każda obsługiwała inną funkcjonalność.

Na pierwszym planie, otoczony dużym wałem ziemnym, znajduje się segment zjeżdżalni. Część zjeżdżalni dostępna była z nasypu ziemnego , pozostałe były osadzone na sporej wielkości drewnianej konstrukcji.  Co najważniejsze, każda zjeżdżalnia była wyraźnie inna co drastycznie redukowało możliwość znudzenia się.

Drugim miejscem był (pominięty przez nas) ogródek dla maluszków. Zabezpieczone niskim płotkiem dawało dostęp do pomniejszonych wersji innych zabaw.

Następna na liście była piaskownica. Wyposażona w metalowe koparki, huśtawki, karuzele i dużą drewnianą konstrukcję, na której były osadzone łańcuchowe wciągarki, rury i wiatraki.

Ostatni segment był już bardziej rozproszony. Składający się z Szachownicy ( wyposażonej w figury) , trampoliny ( wbudowanej w ziemię) oraz kilku domków gwarantował zajęcie całej rozbrykanej bandzie dzieci.

Na koniec, coby się i dorośli nie za mocno nudzili, dodano typowy już dla tego typu terenów zestaw narzędzi do ćwiczeń.

A wszystko czyste, schludne i  estetyczne. Jaś już planuje następną wycieczkę.

Do zdjęć wykorzystano Sony a77, Sony 16-50, Sony 70-400G

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


jeden + 6 =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>